22-26 Şubat 2012 2.MEDICAL WORK SHOP BATUM/GURCISTAN
22-26 Şubat 2012 tarihlerinde gerçekleşen programda Acaristan Sağlık Bakanı Levan ANTADZE, T.C. Acaristan Başkonsolosu Engin ARIKAN, Ticaret Ateşesi Volkan BERKER ve Acaristan’da faaliyet gösteren sağlık kuruluşları ile sağlıkla ilgili, sivil toplum kuruluşları katıldılar.

ABC Sağlık Hizmetlerinin Katılımcıların ayrı ayrı konularda yaptıkları sunumlarda; iki ülkenin sağlık bakımından yapacağı ortak çalışmalar ortaya konuldu. Bu anlamda Acaristan Sağlık Bakanı Levan Antadze; “Türkiye’ye çok güveniyoruz. Özellikle Kardiyovasküler Cerrahi ile Onkoloji bakımından ciddi destek bekliyoruz.
Sağlık Turizmi Koordinatörü Dr. Dursun AYDIN ise konuşmasında; “Türkiye’deki sağlık hizmetlerini artık komşu ve dost ülkelerle paylaşmak istediklerini, bu konuda gerekirse Gürcistan için özel indirim uygulayabiliriz” dedi.
Çalıştay sonunda yenilen gala yemeğinde Acaristan Sağlık Bakanı Levan ANTADZE, T.C. Acaristan Başkonsolosu Engin ARIKAN ve Türkiye’den gelen heyet katılım sağladılar.

Heyet dönüşte Rize Üniversitesi Rektörlüğü ve Tıp Fakültesini ziyaret etti. Rektör Prof.Dr. Arif YILMAZ ve Genel Sekreter Ali Rıza KÖROĞLU’nun bizzat ilgilendiği ziyarette Başhekim Doç.Dr. Hasan TÜRÜT tarafından Tıp Fakültesi hastanesinin birimleri hakkında bilgiler verildi. Ardında Rektörlük tarafından heyete öğle yemeği ikram edildi.